KISA KISA 

BİZ KİMİZ?

Sanatsal yaratıcılık, profesyonel disiplin, güler yüzlü duygusallık ve tavizsiz iş ciddiyeti bir arada olur mu? Doğru insanlar ve doğru prensipler aynı amaç için beraberse elbette olur.

Fikirlerin böyle bir atölyede, paylaşımcı ve eşit bir ortamda icraata dönüşmesi… Belki de Ustazeka misyonunu en iyi aktaran ifadeler bunlar. Çözüm ortaklarımız, müşterilerimiz hatta biz kendimiz, böyle mutluyuz. İşimizi seviyor ve hakkını vermeye gayret ediyoruz. Biz başarılı bir aileyiz…

6 YILIN HİKAYESİ

Altı yılın hikayesine Konya Kulesite civarında başladık. Kendimizce zorlu süreçler atlattık. Hep umutla baktık geleceğe ve azimle çalıştık. Süreç bizi zamanla başka yerlere taşıdı. Bambaşka insanlarla, bambaşka firmalarla tanışmamızı sağladı. Asla “Konya reklam ajansı” denildiğinde ilk akla gelen firma olmadık. Kalite ve prensip odağımızı hiçbir zaman değiştirmedik. Zamanla dostluk bağları kurduğumuz müşterilerimiz arttı. Firmalarla yaptığımız işler; ürettiğimiz, takip ettiğimiz projeler hep yoğun oldu. Daima üzerine koyarak ilerledik. Çizgimizden, profesyonel ilkelerimizden taviz vermedik. 

Bu yoğunlukta kendimizi anlatmaya yetecek kadar vaktimiz olmadı. Belki de bunu fuzuli görmeyi seçtik. Oysa yapılan işleri ve yeni projeleri paylaşmamız gerekiyordu. Tanıştığımız “aykırı” insanlardan biri olan, Mustafa Ergün abimizin olumlu motivasyonu ile Web sitemizin güncellenmesini, sonrasında yayına geçmesini sağladık. Kendimizi burada ifade etmek için harcayacağımız zamanı beraberce yönettik. Böyle bir hikayenin yazılmasında; şimdi aramızda olan, olmayan çok sayıda dostumuzun katkısı vardır. Tüm Ustazeka ailesine, emeği geçen her bireye teşekkürü borç biliyoruz. Kahve içerken, USTA BEYİNLERDEN ZEKA DOLU TAZE FİKİRLER almaya sizi de bekliyoruz…

MARKA

Markanın doğumundan itibaren tüm evrelerinde, portföyümüzdeki firmalara destek olduk. Bu süreç deneyim ve karşılıklı uyum gerektirir. Sadece prodüksiyon bile başlı başına kompleks bir iştir. Aynı zamanda SEO, ADW ve ADS gibi farklı hizmetleri kapsar. Marka PR ile koşar.

DİJİTAL

Artık tarihi bir materyale dönüşen “kağıt” kavramı, yerini dijitalleşmeye bırakıyor.  Müşterilerimize, onları birçok platformda tanıtacak ya da temsil edecek dijital işler hazırladık. Özellikle WEB hizmetlerinin tamamı ve “Sosyal Medya” çalışmaları da bu işlere örnek gösterilebilir.

GRAFİK

Pazarla senkronize ürünler tüketiciye daha kolay ulaşır. Hizmet verdiğimiz firmaların iletişim dillerini, daha anlaşılır hale getirmek, bu nedenle önemlidir. Grafiklerle görselleştirdik, daha profesyonel sunumlarla kazanca dönüşmesini sağladık. Çünkü doğru tasarım ve grafik iç içeyken başarı kaçınılmazdır.

EĞİTİM

Hikayenin başından bu yana istediğimiz “Eğitim” veren bir kuruluş olma hayalimiz de sonunda gerçekleşti. Akademik bilgileri saha deneyimleriyle aktaran profesyonel bir kadro oluşturduk. Güncel kişisel gelişim hizmetlerinden kurumsal danışmanlığa kadar tüm paylaşımlara hizmetinizdeyiz.  

KISA KISA 

KEMAL EROĞLU

Kendimi “Hem alaylıyım hem mektepli” diyerek anlatayım. Ajans deneyimlerimi biriktirmeye 2000 senesinde Bursa’da başladım. Sektörün tüm aşamalarında çalıştım. 2004’de İstanbul’a geçtim ve burada üç sene boyunca devam ettim. Bu süreçte, dağarcığıma güzel insanlar ve farklı tecrübeler biriktirdim. Nihayet Konya’ya döndüm. Birikimlerimi daha profesyonelce paylaşmaya başladım.

İşin fikir kısmının uygulama kısmından daha önemli olduğunu düşünüyorum. Bence içerik her şeydir. Ustalaşmış kişilerin yetenek ve deneyimlerinde filtrelenir. Sonuçta tarafların memnun kaldığı bir “iş” olarak ortaya çıkar.

KISA KISA 

MEHMET YÜKSEL

Ben Nevşehir de grafik tasarım okudum. Öğrencilik dönemlerimde bu alanın ne kadar geniş olduğunu farkettim ve kendimi sektöre adamaya karar verdim. Süreci deneyimlemeye 2007 yılında Gaziantep’te başladım. Bir süre Ankara’da devam ettim ve Konya’da kalmaya karar verdim. Profesyonel olarak ajanstaki tüm süreçleri buradan sürdürüyorum.

Ustazeka bünyesinde, prodüksiyon işinde çekim ve montajlama bölümlerini yapıyorum. Ayrıca web sitesilerinde arayüz tasarımı ve WordPress sistemi ile sitesi kurma da keyifle yaptığım işler. Devamında sosyal medyada tasarım, yönetim ve masaüstü yayınlarda grafik tasarım gibi pek çok konuda tecrübemi yaratıcılığımı işime yansıtıyorum.

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ